Deneyiminizi arttırmak için sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.TAMAM
Istanbul Fringe Festival 2020 Online

Türkiye'de ilk kez 18-22 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleşen Istanbul Fringe Festival bu sene Covid-19 sebebiyle alınan tedbirler çerçevesinde dijital mecralarda gerçekleşecek. 21-27 Eylül 2020 tarihlerinde YouTube, Zoom, WhatsApp ve diğer sosyal medya mecralarından ücretsiz takip edilebilecek festivalde dans, performans, tiyatro gösterileri, atölye çalışmaları, sanatçı-izleyici buluşmaları, söyleşiler ve kapanış partisi de olacak. Programda 12 yabancı, 3 yerli ekip sizlerle olacak.

Sanatçıyı ve sanatsal üretimi desteklemeye önem veren Istanbul Fringe, hem gösterileri, turneleri ve yaratım süreçleri iptal olan veya ertelenen ve gelirleri durma noktasına gelen sanatçıları desteklemek hem de Istanbul Fringe Festival organizasyonuna devam ederek, alternatif ve erişilebilir bir festivali İstanbul’da sürdürülebilir hâle getirmek için Fringe Destek Fonu oluşturmaya karar verdi.

Fringe Destek Fonu

Istanbul Fringe Festival 2020’yi dijital mecralara taşıma kararı aldıktan sonra seçkiye giren ekiplerle yaptığımız online görüşmelerde sanatçıların bu dönemdeki kaygılarını ve ihtiyaçlarını anlamaya çalıştık. Ekiplerin hepsi de tekrar ne zaman sahneye çıkacağı konusunda endişeli olduklarını, gösteri ve turnelerinin iptal olduğunu veya ertelendiğini ve gelirlerinin durma noktasına geldiğini dile getirdi. Bu yüzden, festivali dijital mecralarda da olsa gerçekleştirmek istememizde bizi en çok sanatçılar cesaretlendirdi.

Fringe Destek Fonu'nu oluştururken dijital içerikler için bilet satmadan veya ücret talep etmeden sanatçılara ve festivalin sürdürülebilirliğine nasıl katkıda bulunabileceğimizi düşündük. Böylelikle hem İstanbul’daki ve İstanbul dışındaki izleyiciler festivali ücretsiz takip edebilecek hem de destek olmak isteyen kişi ve kurumlar seçeceği kategoride sanatçılara ve festivale fon sağlayabilecek.

Istanbul Fringe Festival 2020'yi takip etmek için;

Youtube  |  Instagram  |  fringeistanbul.com

* 1 Temmuz – 31 Ekim 2020 tarihleri arasında alınan destek biletleri, Istanbul Fringe Festival 2020 Online seçkisinde yer alan sanatçılara ve festivalin 2021 çalışmalarına destek amaçlı kullanılacaktır.

ISTANBUL FRINGE DESTEK BİLETLERİ

Istanbul Fringe Destek Biletleri

Istanbul Fringe Festival 2020 Online Seçkisindeki Tüm Gösteriler ve Yan Etkinlikler, Dijital Platformlar Üzerinden Ücretsiz Olarak Gerçekleştirilecektir. Bu Sayfa Üzerinden Alınan Destek Biletleri Istanbul Fringe Festival 2021'deki gösteri, etkinlik ve atölyeler katılım için kullanılabilecektir. Destek biletleri 1 Temmuz - 31 Ekim 2020 tarihleri arasında satışta olacaktır.

Istanbul Fringe Oyunları

Istanbul Fringe Atölyeleri