Deneyiminizi arttırmak için sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.TAMAM

Gökyüzü Işıldıyor: Çehov’a Övgü

29/01/2016 0

Dünyanın en büyük oyun ve öykü yazarlarından olan Anton Çehov, yapıtlarından esinlenerek çekilen filmlerle anılıyor!

Hiç sinema senaryosu yazmayan ama birçok filme ilham kaynağı olan usta yazar, 29 Ocak - 27 Şubat 2016 tarihleri arasında Pera Müzesi’nde gerçekleştirilecek etkinlikle sanat severleri farklı bir dünyaya davet ediyor.Pera Film Seagull Films işbirliğiyle, Çehov’un tanınmış yapıtlarının film uyarlamalarından oluşan “Gökyüzü Işıldıyor: Çehov’a Övgü” adlı programı sunuyor.

Programda Rusya’nın en iyi çağdaş yönetmenlerinden Karen Shakhnazarov’un 2009 yılında Akademi Ödülleri’nde Rusya’nın En İyi Yabancı Film dalındaki resmi adayı Altıncı Koğuş yer alıyor. Etkinliğin diğer filmleri arasında Vanya Dayı, Otomatik Piyano için Bitmemiş Parça ve Nuri Bilge Ceylan’ın Çehov hikayelerinden esinlendiği Kış Uykusu da dikkat çekiyor. 

Edebiyat tarihinin en ünlü isimlerinden biri olan ve günümüzde önemini hala koruyan Anton Çehov’un yapıtları arasında muhteşem bir yolculuğa çıkmaya hazır olun.

Seyirci Yorumları

    İlk yorumu yapan siz olun.