Deneyiminizi arttırmak için sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.TAMAM
stdClass Object
(
  [id] => 54
  [cat_id] => 2
  [activity_type] => 1
  [name] => Nihayet Makamı Oyun Metni
  [slug] => nihayet-makami
  [amount] => 15
  [amount_title] => Fiyat
  [sub_options] => 
  [sub_require] => 
  [service_fee] => 0
  [stock] => 983
  [content] => 

Osmanlı İmparatorluğu’ nun son demleri. Şehvâr Hanım, kibar ve zengin bir aileye mensup, şöhretli bir şairedir. Sabriye ise bu kibar evin kahyasının kızı olarak doğmuş, burada yetişmiş, Şehvâr Hanım’ a derin bir aşk ve hayranlıkla bağlanmıştır.
Sabriye, eğitimsiz fakat çok yetenekli bir bestekârdır, Şehvâr Hanım için, Şehvâr Hanım’ ın şiirlerinden besteler yapar, fakat bir türlü ümit ettiği ilgiyi göremez. Osmanlı İmparatorluğu çökerken, İstanbul işgal edilirken, Sabriye büyüyüp bir direnişçiye dönüşürken, Şehvâr Hanım ise giderek yoksullaşır ve yalnızlaşırken ikilinin arasındaki ilişki değişir, dönüşür, nihayet en derin arzusuna asla ulaşamayacağını anlayan Sabriye, Şehvâr Hanım’ ı terk eder. Fakat söylenememiş şarkıların sızısı Sabriye’ yi bir türlü rahat bırakmaz ve Sabriye en sonunda konağa geri dönmek, eski hesapları açmak zorunda kalır.

[file_extension] => .jpg [video] => [tags] => [duration] => 90 [num_of_people] => 3 [write_date] => 2018-10-25 [new] => 0 [via] => [sale_status] => 1 [priority] => [pages] => 59 [created_by] => 5 [created_at] => 2019-12-24 13:46:25 [updated_by] => 5 [updated_at] => 2020-09-15 17:31:34 [status] => 1 [img_url] => https://tiyatrolar.com.tr/files/product/n/nihayet-makami/image/nihayet-makami-530x390.jpg [category] => Trajedi & Dram [purchased] => [author] => Array ( [0] => stdClass Object ( [author_img_url] => https://tiyatrolar.com.tr//uploads/images/yazarlar/burcak-collu.jpg [slug] => burcak-collu [name] => Burçak Çöllü [title] => Yazar ) ) [plays] => Array ( [0] => stdClass Object ( [name] => Nihayet Makamı [slug] => nihayet-makami [tg_name] => Altıdan Sonra Tiyatro [tg_slug] => altidansonratiyatro [img_url] => https://tiyatrolar.com.tr/files/activity/n/nihayet-makami/image/nihayet-makami-250x359.jpg [start_date_] => 2018-10-25 ) ) )