Deneyiminizi arttırmak için sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.TAMAM

“SAKIP SABANCI’NIN PORTRESİ” Royal Academy of Arts’ta

14/06/2016 0

Film ve video eserleri dünya çapında izleyicilerle buluşan sanatçı Kutluğ Ataman’ın Sakıp Sabancı için saygı duruşu niteliğindeki video enstalasyon çalışması “SAKIP SABANCI’NIN PORTRESİ”, Londra Yaz Sergisi 2016 kapsamında Royal Academy of Arts’ta sergilenecek!

Sakıp Sabancı’nın aramızdan ayrılışının 10. yıldönümü için Sakıp Sabancı ailesi tarafından 2011 yılında sanatçıya sipariş edilen ve yaklaşık 10.000 LCD panelden oluşan “SAKIP SABANCI’NIN PORTRESİ”, Sabancı’nın Türkiye’de teknolojinin gelişimine yaptığı katkılara atıfta bulunuyor. Daha önce Sakıp Sabancı Müzesi ve 56. Venedik Bienali’nde sergilenen eser, bu sene Sabancı Holding’in katkılarıyla Royal Academy of Arts, Londra Yaz Sergisi’nde sergilenecek.

Bu yıl 248. kez gerçekleştirilecek olan Yaz Sergisi, her sene 1000 civarı sanatçı ve eserlerini Royal Academy of Arts galerilerinde bir araya getirerek günümüz dünya çağdaş sanatına farklı pencereler açıyor. Tarihi boyunca dünyanın en önemli çağdaş sanatçılarını bir araya getiren canlı ve düşünen bir sanat buluşması olan Yaz Sergisi, 1769 senesinden beri kesintisiz olarak her yaz sanatçılar için eserlerini uluslararası arenada sergileme ve sanatseverlerle buluşturma olanağı sunuyor.

“SAKIP SABANCI’NIN PORTRESİ” ise, 13 Haziran - 21 Ağustos 2016 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

Seyirci Yorumları

    İlk yorumu yapan siz olun.