Deneyiminizi arttırmak için sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.TAMAM

Dünyanın En Büyük Tiyatro Festivali Avignon’da “Kozalar”

01/07/2016 0

Türkiye, Pangar Tiyatro Topluluğu sayesinde ilk kez dünyanın en büyük tiyatro festivali Avignon’a katılıyor! Yönetmen koltuğunda Ayşenil Şamlıoğlu, oyuncu kadrosunda Demet Evgar, Binnur Kaya ve Esra Dermancıoğlu ile Pangar yapımı “Kozalar”, 7-30 Temmuz tarihleri arasında Fransa’nın Avignon kentinde düzenlenen festivalde sahnelenecek.

Adalet Ağaoğlu eseri olan “Kozalar”, Avignon Off programına kabul edildi. Eserdeki kahramanların isimsiz olmasıyla evrensel niteliği güçlenen metin, Fransa’da orijinal dilinde (Türkçe) oynanacak ve Fransızca elektronik üst yazı uygulaması kullanılacak.

Grotesk yapıya uygun bir dekor, kostüm, ışık, makyaj, beden dili hâkim olacak oyunda; Demet Evgar, Binnur Kaya ve Esra Dermancıoğlu oyunculuklarıyla öne plana çıkıyor. Uluslararası Avignon Festivali’nin ardından Avrupa’daki farklı festivallere de konuk olacak “Kozalar”; Ekim 2016’da İstanbul’da sahnelenmeye başlayacak.

Seyirci Yorumları

    İlk yorumu yapan siz olun.