Deneyiminizi arttırmak için sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.TAMAM

MONOLOG GÜNLERİ

2-5 Haziran 2022 / Balat

Bu sene ikincisi düzenlenen Monolog Günleri, Monologlar Müzesi ekibi tarafından gerçekleştirilen ve yeni monologları üç gün boyunca seyirciyle buluşturmayı amaçlayan bir monolog festivali.

İlki 2019 Haziran ayında tarihi Yuvakimyon Rum Kız Lisesi’nde gerçekleştirilen Monolog Günleri, o yıl içeriğindeki yepyeni monologların yanı sıra söyleşiler ve müzik dinletileri ile birlikte katılımcılara üç günlük keyifli bir festival deneyimi yaşatmıştı.

Pandemiden sonra ikincisiyle tekrar seyircisiyle buluşmaya hazırlanan Monolog Günleri, bu defa Balat’ta bulunan üç katlı, tarihi KaBalaT binasında gerçekleştirilecek. KaBalaT binasında ard arda oynanacak yepyeni, onlarca monoloğu ve festivale özel bir video art projesini izlemenin yanı sıra, katılımcılar kendilerine verilecek olan festival haritasını ve programı takip ederek, bir yandan Balat’ın eşsiz dokusunu keşfe çıkarken, diğer yandan Monolog Günleri’ne özel hazırlanmış olan iki orta uzunlukta monoloğu izleme ve özel katılımcılarla gerçekleştirilecek olan söyleşilere katılma imkanını bulabileceklerdir.

Monolog Günleri 2 kapsamında iki yeni seri bulunmakta. ‘Yeni Sesler’ adı verilen ilk seride, altı yeni yazarın yazdığı altı farklı monolog, usta oyuncular ve yönetmenler tarafından katılımcılarla buluşturulacak. İkinci seri ‘Tanıdık Sesler’de ise tanıdığınız ve daha önceki işlerini izleme fırsatı bulduğunuz altı yazarın, altı yepyeni metni yine seyircilerle buluşacak.

‘Monolog Günleri 2’ kapsamında, ilk defa yeni bir repertuar bulunmakta. Bu repertuar kapsamında, iki ‘orta metraj’ monolog, iki farklı mekanda katılımcılara eşsiz bir deneyim sunmayı amaçlamakta.

Söyleşiler ve festivale özel hazırlanmış olan bir video art projesiyle birlikte, Monolog Günleri 2, 3-4-5 Haziran’da Balat’ta kapılarını seyircilerine açacaktır.

FESTİVAL PROGRAMI KOMBİNE BİLETLER

Monolog Günleri Festival Programı

3 Haziran Cuma

20:00 – Monolog Günleri ‘Yeni Sesler’ & Monololar Müzesi ‘Tanıdık Sesler’ @ Kabalat

4 Haziran Cumartesi

13:00 – Monolog Günleri ‘Orta Metraj’ @ Pop’s Balat
14:00 – Söyleşi @ Pop’s Balat
15:30 – Monolog Günleri ‘Orta Metraj’
17:00 – Monolog Günleri ‘Yeni Sesler’ @ Kabalat
18:30 – Monolog Günleri ‘Tanıdık Sesler’ @ Kabalat
21:00 – Monolog Günleri ‘Balat’ @ Monologlar Müzesi

5 Haziran Cumartesi

13:00 – Monolog Günleri ‘Orta Metraj’ @ Pop’s Balat
14:00 – Söyleşi @ Pop’s Balat
15:30 – Monolog Günleri ‘Orta Metraj’ @Pop’s Balat
17:00 – Monolog Günleri ‘Yeni Sesler’ @ Kabalat
18:30 – Monolog Günleri ‘Tanıdık Sesler’ @ Kabalat
21:00 – Monolog Günleri ‘Kadın’ @ Monologlar Müzesi

Mekanlar:

Monologlar Müzesi: Ayvansaray, Mürselpaşa Cd. 163a, 34087 Fatih/İstanbul
Pop’s Balat: Balat, Ayan Cd. No:62, 34087 Fatih/İstanbul
Kabalat: Balat Mah. Kazancı Selim Sok. No:38 Fatih/İstanbul

Monolog Günleri ‘Yeni Sesler’

Altı yeni yazarın yazdığı altı farklı monolog, usta oyuncularla ve yönetmenlerle buluşuyor. “Yeni Sesler” serimiz, Monolog Günleri’nde bu yeni yazarlara “merhaba” diyor.

Monolog Günleri ‘Tanıdık Sesler’

Tanıdığınız ve daha önce işlerini izleme fırsatı bulduğunuz altı yazarın altı yepyeni metni, Monolog Günleri’nde sizlerle buluşmaya hazırlanıyor. Bu yepyeni hikayeler ‘Tanıdık Sesler’ başlığı altında yerini alıyor.

Monolog Günleri ‘Orta Metraj’

Bu bölümde yaklaşık 25 dakika uzunluğunda, iki farklı monolog sergilenecektir.

Monolog Günleri ‘Balat Hikayeleri’

Monologlar Müzesi’nin en eski serilerinden birisi olan Monologlar Müzesi ‘Balat’ serisi Monolog Günleri kapsamında bir kez seyirciyle buluşacak.

Monolog Günleri ‘Kadın Hikayeleri’

Monologlar Müzesi’nin sevilen serilerinden Monologlar Müzesi ‘Kadın’ projesi, Monolog Günleri’ne özel bir seçkiyle festival programında yerini alıyor.

MONOLOG GÜNLERİ 2 KÜNYE
Festival Direktörü: Ahmet Sami Özbudak
Festival Koordinatörü: Kerem Pilavcı
Prodüksiyon Amiri: Şükrü Buğra Akkemik
Teknik Yönetim: Batur Belirdi
Halkla İlişkiler: Funda Gürsel
Prodüksiyon Asistanı: Elif Avşar

Monolog Günleri Oyunları